KROMĚŘÍŽ: Seniora na pět hodin uvěznila sklápěcí postel, museli mu pomoci hasiči

18.03.2012 18:28

Seniora na pět hodin uvěznila sklápěcí postel, museli mu pomoci hasiči

    Manžela uvězněného ve sklápěcí posteli našla v pátek ráno po návratu domů žena z Kroměříže. Staršímu muži trčela ze zavřeného lůžka ven jen ruka. Jelikož jej nezvládla sama vyprostit, přivolala na pomoc hasiče.
    Sklápěcí postel seniora uvěznila na více než pět hodin.

Sklápěcí postel seniora uvěznila na více než pět hodin. | foto: HZS Zlínského kraje

    Žena našla svého chotě okolo deváté hodiny, záhy poté, co se vrátila do bytu. Ze svého "vězení" jí senior zvládl sdělit, že v této poloze leží už od čtyř hodin ráno, kdy se s ním postel sama od sebe zavřela.

    Jakmile žena zjistila, že manželovi nedokáže sama pomoci, rozhodla se přivolat hasiče. "Popsala operátorovi, že se s jejím manželem zavřela sklápěcí postel a že mu z ní trčí jen ruka," uvedl mluvčí zlínských hasičů Ivo Mitáček.

    Hasiči byli na místě za tři minuty po výjezdu ze stanice. Vyběhli bytovkou do patra, kde v jednom z bytů skutečně našli uvězněného seniora.

    "Postel nešla sklopit běžným způsobem, a tak hasiči nejdříve vytáhli matraci. Tím se uvolnil další prostor kolem mužova těla, načež se jim podařilo konstrukci postele sklopit," vylíčil Mitáček.

    Po vysvobození byla muži poskytnuta první předlékařská pomoc. Další ošetření lékařem odmítl. "Vážnější zranění neutrpěl, byl pouze otřesen mnohahodinovou nemožností pohybu," podotkl mluvčí.

    Zdroj: www.idnes.cz

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode